Zvláštní odborná porota

Tomáš Olexa

Tomáš je v současnosti vedoucím referátu finančních inovací v České národní bance kde zodpovídá a koordinuje oblasti související s digitální provozní odolnosti ve finančním sektoru, kryptoaktiva a DLT systémy, digitální identitou, strojovým učením, podporou finančních inovací, nebo problematikou SupTech a InsurTech. Tomáš je stálým zástupcem ČNB v několika pracovních skupinách evropských orgánů dohledu zaměřených na finanční inovace a podporu finančních inovací. V minulosti pracoval v české advokátní kanceláři, ve které se specializoval na arbitrážní právo.


Miroslav Lukeš

Míra se financím a technologiím věnuje přes 20 let. V současnosti působí v J&T, České fintechové asociaci a kultuře. Byl generálním ředitelem Mastercard pro Českou republiku, Slovensko a Rakousko a v centrále v New Yorku vedl globální vývoj debetních produktů. Vedl také strategii v GE Money Bank a šest let v McKinsey & Company projekty v oblasti finančních služeb, telekomunikací, retailu a hi-tech v Evropě a v USA, především v oblasti strategie, prodeje a marketingu. Míra absolvoval prestižní program INSEAD MBA jako nejlepší student, promoval na magisterských programech European Joint Studies Programme a na VŠE v Praze v oborech financí a IT managementu.

Maria Staszkiewicz

Maria vystudovala lingvistiku, mezinárodní vztahy a evropská studia v Polsku a Německu. Poté pracovala v Generálním Sekretariátu Rady EU v Bruselu. Od roku 2010 žije v Praze, kde působila jako ředitelka Asociace pro mezinárodní otázky a následně jako zástupkyně ředitele Aspen Institute Central Europe. V současné době je prezidentkou European Digital Finance Association a je součástí boardu České fintech asociace. Zastupuje zájmy firem, které pomocí moderních technologií přináší inovace do světa financí. Zajímá se o digitální ekonomiku a společenské dopady digitalizace.

Jindřich Lenz

Jindřich Lenz pracuje ve finančním sektoru 13 let. Spoluzaložil od úplného začátku insurtech startup Mutumutu (online životní pojištění, které vrací lidem peníze za to, že se o sebe starají), který v roce 2023 přešel pod křídla KB Pojišťovny. Jindřich si prošel v pojišťovnictví obchodem, produktovým managementem v České pojišťovně a consultingem ve venture builderu Creative Dock.

Dominik Stroukal

Dominik přednáší a vede strategii na Metropolitní univerzitě Praha, je autorem několika knih, členem Národní ekonomické rady vlády (NERV) a ekonomickým poradcem SatoshiLabs. Slyšet ho můžete pravidelně v podcastu Ve vatě. V minulosti byl hlavním ekonomem několika finančních institucí včetně jedné banky a vedl několik neziskových organizací. 

Ondřej Machač

Ondřej je FinTech Evangelista, zakládající redaktor FinTech magazínu Fintree, spoluzakladatel dobročinného projektu Podpořit.cz a aktivní konzultant asociace CTIT a Platební instituce Roger v oblasti FinTechu a inovací. Zároveň působí jako výkonný manažer v České Fintech Asociaci. Dlouhodobě se věnuje inovacím a věří, že dokážou měnit život člověka k lepšímu.

Ondřej Mikulčík

Ondřej je ve FinTech komunitě známý především jako moderátor podcastu FinTech Roadmap a organizátor oborových konferencí pod hlavičkou Asociace CTIT a online magazínu Fintree. Dlouhodobě se také věnuje vývoji webových aplikací a dalším zajímavým technologiím.

Julia Gorbatiuc

Julia je redaktorka fintechového online magazínu fintechcowboys.cz. Aktivně se zajímá o fintechové novinky v Česku a zahraničí. Tématu financí a technologií se věnuje řadu let. Než se začala podílet na tvorbě obsahu pro fintech časopis, působila jako analytik u designu a realizace technologických projektů v řadě českých bank a pojišťoven.

Radim Oulehla

Radim vystudoval globální podnikání a management na soukromé vysoké škole NEWTON UNIVERSITY. Se studiem pokračoval na Podnikatelské fakultě VUT v Brně. Už při studiu spoluzaložil online magazín Fintree a kromě toho i vlastní charity tech. Dnes se věnuje rozvoji zmíněných projektů a zároveň zastává čestnou pozici ambasadora fintechu.

Michala Stupková

Michala je právnička se specializací na finanční právo a regulaci nových technologií. V současnosti působí jako konzultantka finančních služeb ve společnosti EY v týmu Business Design. Před EY pracovala v oddělení Finančních inovací na Ministerstvu financí, kde se zaměřovala nejen na fintech, ale také na regulativní výzvy související s umělou inteligencí, blockchainem, sdílením finančních dat nebo regulatorními sandboxy. Jako právní konzultantka se podílela také na projektu OECD pro Evropskou komisi, který mapoval český fintechový sektor a analyzoval možnosti zřízení regulatorního sandboxu v ČR.